Milyen anyagok felelnek meg a 440C-es japán acélnak?
Hagyjon üzenetet
Ha 440C japán rozsdamentes acélt vásárol precíziós csapágyakhoz, késpengékhez, szelepalkatrészekhez vagy kopásálló ipari alkatrészekhez, akkor a legközvetlenebb megjelölés a SUS440C a japán ipari szabványok (JIS) szerint. Legközelebbi, gyakran hivatkozott nemzetközi megfelelői az AISI 440C az Egyesült Államokban, az UNS S44004 és az EN 1.4125 / X105CrMo17 Európában. A 108Cr17 kínai minőséget is általában megfelelő minőségként tüntetik fel, bár a pontos egyenértékűséget az alkalmazandó kínai szabvány szerint kell ellenőrizni.
Mi az a 440C japán acél?
A 440C egy magas széntartalmú martenzites rozsdamentes acél, amelyet úgy terveztek, hogy megfelelő hőkezelés után nagy keménységet és kopásállóságot érjen el. Névleges kémiai összetétele körülbelül 0,95–1,20% szenet és 16–18% krómot tartalmaz, molibdén mellett. Ezek a jellemzők alkalmassá teszik a kemény felületet és közepes korrózióállóságot igénylő alkatrészekhez.
Milyen anyagok felelnek meg a 440C-es japán acélnak?
| Kína GB | Kína Tajvan ISC | CNS | Japán JIS | Korea KS | ASTM | UNS | ISO | DIN EN / DIN | W-Nr. | NF EN / NF | HU | Numerikus fokozat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 108Cr17 (11Cr17), 9Cr18 | S44096 | 440C | SUS 440C | STS 440C | 440C | S44004 | X105CrMo17 A-1b (ISO 683-13-1986) | X105CrMo17 | 1.4125 | Z100CD17 | X105CrMo17 | 1.4125 |
A 9Cr18Mo helyettesítheti a 440C rozsdamentes acélt?
Igen. A legtöbb ipari alkalmazásban a 9Cr18Mo a 440C helyettesítőjeként használható. A kínai GB/T 1220 szabvány szerint a 9Cr18Mo általában egyenértékű a 440C rozsdamentes acéllal.
Egy fontos különbség: A kínai szabvány 0,60–0,80% molibdén (Mo)-tartalmat ír elő (beleértve az alsó határt is), míg az ASTM (Amerikai Vizsgáló és Anyagok Társasága) szabványa a 440C-re 0–0,75% molibdén tartományt határoz meg alsó határ nélkül. Következésképpen a Kínában gyártott 9Cr18Mo molibdéntartalma valamivel magasabb lehet, mint néhány 440 °C-os tétel, ami befolyásolhatja kopásállóságát és korrózióállóságát.
Kémiai összetétel: SUS440C vs. AISI 440C vs. EN 1.4125
| Elem (tömeg%) | ASTM 440C (S44004) | JIS SUS440C | EN 1.4125 (X105CrMo17) | GB 9Cr18Mo | GOST 95Kh18 |
| C | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.20 | 0.95 – 1.05 |
| Si | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,80 |
| Mn | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,80 |
| P | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,040 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,040 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,040 | 0,035 vagy annál kisebb | 0,030 vagy kisebb |
| S | 0,030 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb |
| Kr | 16.00 – 18.00 | 16.00 – 18.00 | 16.0 – 18.0 | 16.0 – 18.0 | 17.0 – 19.0 |
| Mo | 0.00 – 0.75 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,75 | 0.40 – 0.80 | 0.60 – 0.80 | - |
| Ni | 1,00 vagy annál kisebb (opcionális) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,60 | - | - | - |
| V | - | - | - | - | - |
Tipikus szállítási állapot és mechanikai tulajdonságok
|
Szállítási állapot |
A hőkezelt próbatestek mechanikai tulajdonságai |
||||||
|
Rp0,2/(N/mm2) |
Rm/(N/mm2) |
A/% |
Zb/% |
Aku2d/J |
HBW |
HRC |
|
|
Lágyított állapot (800-920 fok, lassan hűtjük) |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
269-nél kisebb vagy egyenlő |
/ |
|
Q+T (1010 fok -1070 fok, olaj; 100 fok -180 fok, gyors hűtés) |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
/ |
58-nál nagyobb vagy egyenlő |
|
Egyéb specifikációk vagy műszaki megállapodások szerint gyártott termékek (ha szükséges) rendelkezésre állnak. |
|||||||
Az AISI 440C fizikai tulajdonságai
| Olvadáspont ( fok ) | Fajlagos hőkapacitás kJ/(kg·K) 0~100 fok | Hővezetőképesség W/(m·K) | Lineáris tágulási együttható 10⁻⁶/K | Ellenállás Ω·mm²/m @ 20 fok | Rugalmassági modulus kN/mm² @ 20 fok | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 100 fok | 500 fok | 0-100 fok | 0-500 fok | ||||
| 1371~1482 | 0.46 | 24 | - | 10.2 | 11.7 | 0.6 | 200 |
440C rozsdamentes acél rudak alkalmazása
Csapágyak és csapágyalkatrészek: Gördülő elemek, csapágygyűrűk és precíziós kopásálló felületek.
Vágószerszámok és pengék: Nagy keménységet és kiváló élvonalbeli tartást igénylő alkatrészek.
Ipari gépek: Kopásálló alkatrészek, precíziós tengelyek és különféle mechanikai alkatrészek.
Szelepek és folyadékszabályozó berendezések: Szelepülékek, fúvókák és egyéb nagy kopásállóságot igénylő alkatrészek.
Precíziós műszerek: A méretpontosságra és a felületi keménységre vonatkozó szigorú követelményeket támasztó alkatrészek.




A SUS440C általános termékformái és szállítási szabványai
Kerek rudak:
Középpont nélküli köszörült rudak (h7, h8 vagy h9 tűréssel), jellemzően precíziós tengelyekhez és miniatűr csapágygyűrűkhöz használatosak.
Melegen hengerelt/hámozott rudak kovácsolásához vagy nagyméretű alkatrészek megmunkálásához.
Lapos rudak/tányérok:
Precíziós hidegen hengerelt, lágyított vékony szalagok (általában sajtolópengékhez használják).
Fűrészre vágott kovácsolt lemezek (mechanikus szelepblokkok és kopásálló vezetősínek gyártásához használják).
Szállítási állapot: Alapkivitelben, szferoidizált, lágyított (lágyított) állapotban szállítjuk, 269 vagy annál kisebb Brinell-keménységgel (HBW).



Ha jelenleg szerzi be ezt az anyagot, vagy gyártási sorozatot tervez, segíthetek a mérettűrések meghatározásában, vagy tanácsot adhatok a fűtési lépésekkel kapcsolatban, amelyek szükségesek a teljes HRC-potenciál eléréséhez anélkül, hogy az acél megrepedne. Milyen konkrét alkatrész-alkalmazásra vagy gyártási folyamatra összpontosít?
GYIK
A 440C rozsdamentes acél elérheti a 60 HRC-t?
Igen. Körülbelül 58–60 HRC általános céltartomány a megfelelően edzett 440C-hoz. Az elérhető keménység függ az anyagminőségtől, a metszet méretétől és a hőkezelési feltételektől, ezért a vásárlási specifikációban fel kell tüntetni a szükséges értéket és a vizsgálati módszert.
A SUS440C alkalmas tengervizes alkalmazásokhoz?
Nem automatikusan. Bár a SUS440C 16-18% krómot tartalmaz, magas széntartalmú martenzites szerkezete nem teszi immunissá a klorid által kiváltott lyukkorrózióval vagy más korrózióval szemben. Hosszabb ideig tartó tengervíz expozíció esetén értékelje a környezetet, és fontolja meg a megfelelőbb korrózióálló anyagokat.
Milyen dokumentumokat kell kérnem a 440C-nek megfelelő acél vásárlásakor?
Kérjen anyagvizsgálati bizonyítványt kémiai elemzéssel és hőszámos nyomon követhetőséggel. Tartalmazza a keménységvizsgálatot, a méretellenőrzést és minden további vizsgálatot vagy harmadik fél által végzett ellenőrzést, amelyet az alkatrészrajz vagy a beszerzési specifikáció megkövetel.







