SUS436L melegen-hengerelt rozsdamentes acéllemez
Hagyjon üzenetet
Mi a JIS G4304 anyaga?
A JIS G4304 meghatározza a melegen hengerelt rozsdamentes acéllemezek, lemezek és szalagok műszaki követelményeit-. A szabvány a króm-alapú és króm-nikkel-alapú rozsdamentes acélminőségekre vonatkozik, amelyeket széles körben használnak általános alkalmazásokhoz és nyomástartó edényekhez.
A SUS436L melegen-hengerelt rozsdamentes acéllemez nióbiummal (Nb) stabilizált, alacsony széntartalmú Megfelel az olyan szabványoknak, mint a JIS G4304 és az ASTM A240, és elsősorban autóipari kipufogórendszerek, hőcserélők, ipari kemence alkatrészek, háztartási készülékek szerkezeti alkatrészei és korrózióálló ipari berendezések gyártásához használják.
JIS G4304 SUS436L SS lap szállító Kínában
Professzionális rozsdamentes acél beszállítóként a GNEE SUS436L melegen{1}} hengerelt lemezeket kínál 3 mm-től 100 mm-ig terjedő vastagságban és 1500-2000 mm szélességgel. Személyre szabott szolgáltatásokat nyújtunk, beleértve a vágást, szintezést, csiszolást és felületkezelést. Biztosítjuk, hogy minden anyagtétel megfelel a JIS, ASTM és EN szabványok követelményeinek, és biztosítjuk az EN 10204 3.1 anyagvizsgálati tanúsítványt (MTC).

A SUS436L rozsdamentes acéllemezeinket meleg-hengerlési eljárással, magas hőmérsékleten (1100–1200 fok) állítják elő, hogy biztosítsák az egységes belső mikroszerkezetet. Az anyag króm (Cr) tartalma körülbelül 16–19%, szén (C) legfeljebb 0,025%, molibdén (Mo) tartalma pedig 0,75–1,25%. A 430-as fokozatú rozsdamentes acélhoz képest körülbelül 18–22 PREN-értékkel (Pitting Resistance Equivalent Number) büszkélkedhet, körülbelül 40%-kal jobban ellenáll a klorid{15}}ionos korróziónak, és jelentősen jobb ellenállást mutat a feszültségkorróziós repedésekkel szemben, mint a 304-es ausztenites acél; 200 órás sópermetezési teszteken is átmegy vörös rozsda nélkül.
Az autóipari kipufogórendszer-alkalmazásokban a pácolt SUS436L rozsdamentes acéllemezek ellenállnak a hosszú távú, körülbelül 700–900 fokos hőciklusnak-, miközben megőrzik a kiváló méretstabilitást. A tipikus mechanikai tulajdonságok közé tartozik a legalább 205 MPa folyáshatár, a 415 MPa vagy annál nagyobb szakítószilárdság és a 22% vagy annál nagyobb nyúlás; az anyag ellenáll a 180 fokos hideghajlításnak repedés nélkül, megfelelve a bonyolult sajtolási, hajlítási és hegesztési eljárások követelményeinek. Alacsony-szén-dioxid-kibocsátású kialakítása (C legfeljebb 0,025%) kiváló korrózióállóságot biztosít a hegesztési hővel érintett zónában a hagyományos ferrites rozsdamentes acélokhoz képest, ezáltal csökkenti a repedések és a korrózió kockázatát az autóipari alkatrészek, a kipufogócsövek, a kazánok hosszú távú{13}}működése során.


JIS G4304 SUS436L rozsdamentes acéllemez specifikáció
| Paraméter | Leírás |
| Fokozat | SUS436L |
| Osztályozás | Ferrites rozsdamentes acél |
| Standard | JIS G4304 (melegen{1}}hengerelt rozsdamentes acéllemez/lemez/szalag) |
| Egyenértékű fokozatok | ASTM 436L, EN 1.4513 (kb.) |
| Szállítási állapot | Lágyított és pácolt (nincs. 1 befejezés) |
| Vastagság | 3,0 mm – 12,0 mm |
| Szélesség | 1000 mm, 1219 mm, 1500 mm |
| Hossz | 2000 mm, 2438 mm, 3000 mm, 6000 mm |
| Edge Állapot | Mill Edge vagy Slit Edge |
| Felületi kidolgozás | Nem. 1 (melegen hengerelt-, lágyított és pácolt) |
A JIS SUS436L lap kémiai tulajdonságai
| Elem | C | Si | Mn | P | S | Kr | Mo | N | Ti, Nb vagy Zr |
| JIS G4304 Spec | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | 1,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,040 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 | 17.00–19.00 | 0.75–1.50 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | 8×(C+N) ~ 0.80 |
| Tipikus érték | 0.012 | 0.50 | 0.45 | 0.028 | 0.002 | 17.50 | 1.10 | 0.015 | 0,35 (Ti) |
A JIS SUS436L lemez mechanikai tulajdonságai
| Ingatlan | Érték (minimum) | Tipikus érték |
| Hozamerő (Rp0,2) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 245 MPa | 310 MPa |
| Szakítószilárdság (Rm) | 410 MPa vagy annál nagyobb | 480 MPa |
| Megnyúlás (A50 mm) | 20%-nál nagyobb vagy egyenlő | 28% |
| Keménység (HBW) | Kisebb vagy egyenlő, mint 217 | 150 - 180 |
| Keménység (HRB) | 96-nál kisebb vagy egyenlő | 80 - 88 |
| Hajlítási teszt (180 fok) |
d=2a(Teljesen) |
- |
JIS G4304 rozsdamentes acéllemez vastagsági tűrések (standard)
| Névleges vastagság (mm) | Szélesség < 1250 mm | 1250 Kisebb vagy egyenlő, mint szélesség < 1600 | 1600 Kisebb vagy egyenlő, mint Szélesség < 2000 | Szélesség 2000 mm vagy annál nagyobb |
| 3,00 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 4,00 | ± 0,30 mm | ± 0,35 mm | ± 0,40 mm | - |
| 4,00 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 5,00 | ± 0,35 mm | ± 0,40 mm | ± 0,45 mm | ± 0,50 mm |
| 5,00 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 6,30 | ± 0,40 mm | ± 0,45 mm | ± 0,50 mm | ± 0,55 mm |
| 6,30 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 10,0 | ± 0,45 mm | ± 0,50 mm | ± 0,55 mm | ± 0,60 mm |
| 10,0 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 16,0 | ± 0,50 mm | ± 0,55 mm | ± 0,60 mm | ± 0,65 mm |
| 16,0 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 25,0 | ± 0,60 mm | ± 0,65 mm | ± 0,70 mm | ± 0,75 mm |
| 25,0 Kisebb vagy egyenlő, mint t < 40,0 | ± 0,70 mm | ± 0,75 mm | ± 0,80 mm | ± 0,85 mm |
Mi a különbség a SUS436L és a SUS430 között?
A fő különbség a SUS436L és a SUS430 között a magas hőmérsékleti stabilitásukban rejlik. A SUS436L körülbelül 0,75–1,25% Mo- és Nb-stabilizáló elemeket tartalmaz, ami lehetővé teszi, hogy jobb oxidációs ellenállást és hőfáradásállóságot tartson fenn körülbelül 800–900 fokos ciklikus fűtési körülmények között. Ezzel szemben a SUS430 hajlamosabb a szemcsék eldurvulására és a termikus deformációra hosszú távú, magas{12}hőmérsékletű használat esetén, így alkalmasabb alacsony hőmérsékletű és általános korrózióálló alkalmazásokra.
Mi a különbség a SUS436L és a SUS304 között?
A SUS304 körülbelül 18% Cr-t és 8% Ni-t tartalmaz, körülbelül 18-20 PREN-értékkel, ami jobb általános korrózióállóságot mutat. Míg a SUS436L egy ferrites acél, hozzávetőlegesen 1% Mo hozzáadásával PREN-értéke körülbelül 18–22-re nő, így kiváló ellenállást biztosít a lyukkorrózióval és a forró korrózióval szemben olyan magas hőmérsékletű, korrozív környezetben, mint a klórtartalmú környezetben és az autó kipufogórendszereiben.
A SUS436L rozsdamentes acéllemez alkalmazásai
Kipufogórendszerek: Elosztók, első csövek, katalizátorházak és hangtompítók.
Háztartási gépek és konyhai berendezések: Mikrohullámú sütő üregek, elektromos vízmelegítő tartályok, mosogatógép alkatrészek, napkollektorok.
Építészeti külső dekoráció: Tetőfedés és függönyfalak part menti területeken.
Üzemanyagcellák: Összekötő lemezek szilárd oxid üzemanyagcellákhoz (SOFC).
SUS436L rozsdamentes acéllemez ár tonnánként
A SUS436L rozsdamentes acéllemez ára jellemzően 1000 és 3000 dollár között mozog tonnánként. Az árak a rendelés mennyisége, vastagsága és felületi minősége (például 2B, 2D vagy BA) alapján ingadoznak.
A hidegen hengerelt (CR) termékek tonnánként 1200 és 3000 dollár között mozognak (általában 0,5–3 mm vastagság esetén);
A melegen hengerelt (HR) termékek tonnánként 1000 és 2000 dollár között mozognak (általában 3 mm-nél vastagabb lemezeknél).
Ha meg tudja adni a konkrét vastagságot, felületminőségi követelményeket és űrtartalmat, segítek pontosabb árajánlat elkészítésében!
Átfutási idő
Az átfutási idő a készlet állapotától és a feldolgozási követelményektől függ:
Raktáron lévő termékek-: általában 3–7 munkanap. Ez az idő elsősorban a specifikáció ellenőrzéséhez, az újracsomagoláshoz és a logisztikai intézkedésekhez szükséges.
Malomgyártás/Egyedi rendelések: Általában 30-60 nap.
Hasítás/szintezés: Ha a tekercseket -a-hosszúságúra vágott lapokká kell feldolgozni, kérjük, várjon további 2–4 napot a raktáron lévő-termékek szokásos átfutási idején túl.
Minőségellenőrzés
Annak biztosítása érdekében, hogy az anyagok megfeleljenek a szabványoknak (például JIS G4304 vagy ASTM A240), általában a következő ellenőrzésekre van szükség:
Mechanikai tulajdonságok vizsgálata: Szakítóvizsgálat, keménységvizsgálat és hajlítási vizsgálat.
Méret- és felületvizsgálat: Vastagság, szélesség, hosszúság és síkság mérése mikrométerekkel és mérőszalaggal;
szemrevételezéssel, hogy nincs-e benne maradék forrógördülő vízkő-, pácolási foltok, bemélyedések vagy karcolások.
Szemcseközi korróziós teszt: A Ti/Nb stabilizáló hatásának ellenőrzésére.
PMI (Positive Material Identification): Helyszíni ellenőrzések kézi spektrométerrel, hogy megakadályozzák az anyagok-keverését.






Kiváló-minőségű csomagolás
A GNEE több mint 18 éves tapasztalattal rendelkezik a rozsdamentes acél exportjában, és több mint 60 országba és régióba szállított termékeket; olyan kereskedelmi feltételeket kínálunk, mint a FOB, CIF és DDP, az ügyfelek igényeire szabva.
A SUS436L ipari{1}}minőségű laptermék; a csomagolásnak védelmet kell nyújtania nedvesség, rozsda és deformáció ellen:
Alap: Fa raklapok vagy acél csúszótalpak (vas állványok) alapulnak.
Védelem: A köteg köré vízálló papírt (nátronpapírt) tekernek, kívülre fém élvédőkkel.
Szíjazás: A nagyszilárdságú{0}}acél hevedereket vízszintes és függőleges rögzítésre is használják, hogy megakadályozzák a lapok elmozdulását szállítás közben.
Jelölés: Minden kötegen vagy lapon van egy címke, amely feltünteti az acélminőséget (SUS436L), a hőszámot, a tételszámot, a méreteket, a súlyt és a gyártót.









