Haza - Tudás - Részletek

317LMN vs. 317L vs. 316L: Főbb különbségek

Ha rozsdamentes acélt keres vegyi feldolgozáshoz, klorid tartalmú oldatokat, füstgáz-kéntelenítő (FGD) berendezéseket vagy más korrozív ipari környezetben, a 317LMN, 317L és 316L rozsdamentes acél közötti választás befolyásolhatja a berendezés élettartamát, a karbantartási költségeket és a projekt megbízhatóságát.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Key Differences

 317LMN Stainless Steel

Mi az a 317LMN rozsdamentes acél?

A 317LMN (UNS S31726) alacsony szén-dioxid-kibocsátású, nagy molibdéntartalmú nitrogéntartalmú ausztenites rozsdamentes acél, 4,0-5,0% Mo- és 0,10-0,22% N-tartalommal. PREN értéke lényegesen magasabb, mint 317L. Kiváló lyuk- és réskorrózióállóságot biztosít kloridos és savas környezetben. Széles körben használják cellulóz-, vegyipari feldolgozó- és offshore létesítményekben, ahol a szabványos 317L nem felel meg a korróziógátló követelményeknek.

Mi az a 317L-es rozsdamentes acél?

A 317L (UNS S31703) egy alacsony szén-dioxid-tartalmú molibdén ausztenites rozsdamentes acél, 3,0–4,0% Mo- és C-tartalommal, legfeljebb 0,03%. Jobb kloridos korrózióállóságot kínál, mint a 316 literes, és elkerüli a szemcseközi korróziót hegesztés után, oldat utáni izzítás nélkül. Mérsékelten korrozív vegyszeráramok, papírfehérítő berendezések és nedves eljárási rendszerek számára választották, mérsékelt prémiummal 316 liter felett.

317L Stainless Steel
316L Stainless Steel pipe

Mi az a 316L-es rozsdamentes acél?

A 316L (UNS S31603) egy általános alacsony szén-dioxid-kibocsátású, molibdéntartalmú ausztenites rozsdamentes acél, amely 2,0–3,0% molibdént (Mo) és legfeljebb 0,03% szenet (C) tartalmaz. Ez a minőség kiválóan ellenáll a szemcseközi korróziónak a hegesztés után, és kivételesen jól teljesít kloridokat vagy gyenge savakat tartalmazó környezetben. Alapanyagként szolgál tengeri és vegyipari alkalmazásokhoz, beleértve a csöveket, tárolótartályokat és szerelvényeket.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Főbb különbségek

A 316L, 317L és 317LMN mind alacsony szén-dioxid-kibocsátású ausztenites rozsdamentes acélok, amelyek fokozatosan magasabb molibdén- (Mo) és nitrogén- (N) tartalommal rendelkeznek. Pontosabban, a 316L 2,0-3,0% molibdént tartalmaz; A 317L 3,0–4,0 % molibdént tartalmaz; és a 317LMN 4,0–5,0% molibdént és 0,10–0,22% nitrogént tartalmaz. 316L általános célú alkalmazásokra alkalmas; A 317L közepesen korrozív környezetekhez megfelelő; és a 317LMN súlyos kémiai korróziós körülmények között történő használatra készült.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Kémiai összetétel összehasonlítása (tömeg%)

Ötvözet minőségű

UNS

EN szabvány

szén (C)

Króm (Cr)

Nikkel (Ni)

Molibdén (Mo)

Nitrogén (N)

PREN tartomány*

316L

S31603

1.4404

Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030

16.00–18.00

10.00–14.00

2.00–2.50

Kisebb vagy egyenlő, mint 0,10

23–25

317L

S31703

1.4438

Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030

18.00–20.00

11.00–15.00

3.00–4.00

Kisebb vagy egyenlő, mint 0,10

29–33

317LMN

S31726

1.4439

Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030

17.00–20.00

13.50–17.50

4.00–5.00

0.10–0.22

36–40+

* A PREN (Pitting Resistance Equivalent Number) becslése általában a következő képlettel történik:

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Mechanikai tulajdonságok (minimális értékek)

Mechanikai tulajdonság

316L (UNS S31603)

317L (UNS S31703)

317LMN (UNS S31726)

Szakítószilárdság (Rm)

Nagyobb vagy egyenlő, mint 485 MPa (70 ksi)

Nagyobb vagy egyenlő, mint 515 MPa (75 ksi)

Nagyobb vagy egyenlő, mint 650 MPa (94 ksi)

0,2%-os hozamerősség (0,2 Rp)

170 MPa (25 ksi) vagy annál nagyobb

Nagyobb vagy egyenlő, mint 205 MPa (30 ksi)

Nagyobb vagy egyenlő, mint 295 MPa (43 ksi)

Megnyúlás (A5)

40%-nál nagyobb vagy egyenlő

35%-nál nagyobb vagy egyenlő

35%-nál nagyobb vagy egyenlő

Keménység (maximális)

217 HBW / 95 HRB

217 HBW / 95 HRB

250 HBW / 100 HRB

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Korrózióállóság

A 316L 2,0–3,0% Mo-t tartalmaz mérsékelt kloridállósággal. 317L a molibdént 3,0–4,0%-ra emeli a jobb lyukkorróziós és réskorróziós teljesítmény érdekében. 317Az LMN 4,0–5,0% Mo plusz 0,10–0,22% nitrogént tartalmaz, ami a három legmagasabb PREN-érték közé tartozik. Felülmúlja a másik kettőt forró híg savakban, kloridban gazdag technológiai folyadékokban és pépfehérítő környezetben. Mindhárom alacsony szén-dioxid-kibocsátású minőség ellenáll a hegesztés utáni szemcseközi korróziónak.

General Corrosion Resistance
Általános korrózióállóság
Threshold Chloride Concentration (ppm)
Klorid-koncentráció küszöbértéke (ppm)

 

Localized Resistance. Crevice corrosion
Lokalizált ellenállás. Részkorrózió
Fatigue Corrosion Resistance
Fáradtság Korrózióállóság

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Erő

Oldatban lágyított állapotban a 316L minimális Rp0,2 értéke 170 MPa, az Rm pedig 485 MPa. 317L eléri az Rp0,2 értéket, amely nagyobb vagy egyenlő, mint 205 MPa, Rm nagyobb vagy egyenlő, mint 515 MPa. A szilárd nitrogénoldat-erősítés a 317LMN-t teszi a legerősebbé, Rp0,2 nagyobb vagy egyenlő, mint 240 MPa és Rm nagyobb vagy egyenlő, mint 550 MPa. A nitrogén a hajlékonyság feláldozása nélkül növeli a folyáshatárt. Ez az előny vékonyabb faltervezést tesz lehetővé nyomástartó edények és technológiai berendezések korrozív üzemelése során.

 

317LMN kontra . 317L vs. 316L: Hegeszthetőség

Mindhárom alacsony szén-dioxid-kibocsátású ausztenites rozsdamentes acél, jó hegeszthetőségű, C 0,03%-nál kisebb vagy egyenlő a szemcseközi korrózió megelőzése érdekében. 316L a legkönnyebben hegeszthető szabványos, megfelelő töltőanyaggal. 317L magas molibdéntartalmú fogyóanyagokat igényel,. 317nagy LMN-t és alacsony nitrogéntartalmú töltőanyagot is. bemenet a nitrid szegregáció elkerülése érdekében. A hegesztés utáni oldatos izzítás általában szükségtelen a legtöbb üzemi körülmény esetén minden minőségnél.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Költség

A 316L a leggazdaságosabb opció a legalacsonyabb ötvözetpótlékkal. 317Az L többe kerül a magasabb, 3,0–4,0%-os molibdéntartalma miatt. 317Az LMN a legmagasabb árat hordozza, mivel extra molibdént és nitrogénötvöző elemeket tartalmaz. Az árkülönbség a globális molibdén- és nikkelpiac ingadozásaitól, a termék formájától, méretétől, a felületkezeléstől és a tanúsítási követelményektől, például az EN 10204 3.1.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Hogyan válassz?

Válassza a 316L-t az általános korrózióhoz, édesvízhez és enyhe kloridos környezetekhez a költségek ellenőrzéséhez. Mérsékelt sav- és kloridexpozícióhoz válassza a 317L-t, ha a 316L nem működik. Válassza a 317LMN-t súlyos korrozív körülményekhez, beleértve a fehérítővezetékeket, forró foszforsavat és magas kloridtartalmú technológiai közegeket. A minőség véglegesítése előtt ellenőrizze a PREN-követelményeket, a mechanikai tervezési terhelést és a költségvetést, elkerülve a túlzott specifikációt a szükségtelen költségek csökkentése érdekében.

 

317LMN / 317L / 316L rozsdamentes acélcsövek gyártója

A GNEE segíthet a 317LMN (UNS S31726), 317L (UNS S31703) és 316L (UNS S31603) rozsdamentes acélcsövek követelményeinek teljesítésében, amelyek varrat nélküli és hegesztett formában is kaphatók (a pillanatnyi készlettől és a specifikáció elérhetőségétől függően). A csövek az ASTM A312/ASME SA312 szabvány szerint rendelhetők. A pontos árajánlat megadásához adja meg a szükséges külső átmérőt, falvastagságot, csőütemezést, hosszt és végkidolgozási követelményeket.

ASTM A312 TP316I316L SMLS pipe
ASTM A312 TP316I316L SMLS cső
ASTM A312 TP317L SMLS pipe
ASTM A312 TP317L SMLS cső

 

Kérésre a GNEE anyagvizsgálati tanúsítványt (MTC) és hőszám nyomon követhetőséget biztosít. Olyan szolgáltatásokat is kínálunk, mint a méretellenőrzés, a pozitív anyagazonosítás (PMI), a hidrosztatikus tesztelés és a harmadik fél által végzett ellenőrzések. Az átfutási időket illetően: a szabványos 316 literes csövek általában rendelkezésre állnak az azonnali szállításhoz, míg a speciális ötvözetminőségek, például a 317L és a 317LMN további gyártási vagy beszerzési időt igényelhetnek.

316L Stainless Steel Pipe Material Certificate
316L rozsdamentes acél cső anyag tanúsítvány
317L Stainless Steel Pipe Material Certificate
317L rozsdamentes acél cső anyag tanúsítvány

Kérjük, adja meg a kívánt acélminőséget, a cső típusát (varrat nélküli vagy hegesztett), a külső átmérőt × falvastagságot, a csövek ütemezését, a mennyiséget, az alkalmazandó szabványokat, az ellenőrzési követelményeket és a célkikötőt, hogy személyre szabott árajánlatot készíthessünk az Ön számára.

Lépjen kapcsolatba most

A szálláslekérdezés elküldése

Akár ez is tetszhet