254SMO vs. Super Duplex 2507: A legfontosabb különbségek áttekintése
Hagyjon üzenetet
254SMO vagy Super Duplex 2507 rozsdamentes acélt keres? Amikor a mérnökök és a beszerzési menedzserek 254SMO (UNS S31254) vagy Super Duplex 2507 (UNS S32750) rozsdamentes acél csöveket keresnek, általában olyan anyagra van szükségük, amely képes hosszú távú megbízhatóságot nyújtani erősen korrozív környezetben – olyan körülmények között, ahol a szabványos rozsdamentes acélok, például a 3604 és a 360L gyakran alulmaradnak31.
Mind a 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547), mind a Super Duplex 2507 (UNS S32750 / EN 1.4410) prémium, korrózióálló rozsdamentes acélnak számít. A megfelelő anyagválasztás a projekt követelményeitől függ, beleértve a korrozív környezetet, a nyomásértékeket, a súlycsökkentési igényeket, a hegesztési előírásokat és az üzemi hőmérsékleteket.

Mi az ASTM A312 254SMO rozsdamentes acélcső?
Az ASTM A312 254SMO rozsdamentes acélcső szuperausztenites rozsdamentes acélcsőre utal (UNS S31254 / EN 1.4547), amely megfelel az ASTM A312 szabványnak (mind a varrat nélküli, mind a hegesztett csövekre vonatkozik). PREN-értéke meghaladja a 42-t, és kiválóan ellenáll a kloridos lyukkorróziónak, a réskorróziónak és a feszültségkorróziós repedéseknek. Széles körben használják olyan alkalmazásokban, mint a tengervíz sótalanítása, tengeri platformok, vegyi termelés, füstgáz-kéntelenítő (FGD) rendszerek és tengeri hőcserélők.
Mi az ASTM A790 UNS S32750 rozsdamentes acélcső?
Az ASTM A790 UNS S32750 rozsdamentes acélcső egy szuperduplex rozsdamentes acél (Super Duplex 2507) termék, amelyet nagynyomású és erősen korrozív környezetekhez terveztek. Kémiai összetétele körülbelül 25% krómot (Cr), 7% nikkelt (Ni), 3-4% molibdént (Mo) és 0,24-0,32% nitrogént (N) tartalmaz, kétfázisú mikroszerkezete körülbelül 50% ferrit és 50% ausztenit. Az anyag PREN értéke meghaladja a 40-et, folyáshatára pedig jellemzően meghaladja az 550 MPa-t, így alkalmas olyan alkalmazásokra, mint a tengeri olaj és gáz, tenger alatti csővezetékek, vegyi üzemek és tengervíz rendszerek.


Mi a fő különbség a 254 SMO és a Super Duplex 2507 között?
Az alapvető különbség a mikroszerkezet: a 254 SMO egy teljesen ausztenites 6Mo rozsdamentes acél (20% Cr, 18% Ni, 6,1% Mo), míg a Super Duplex 2507 egy duplex minőség, nagyjából 50% ausztenittel és 50% ferrittel (25% Cr, 7% Ni, 3,5). Ez a 2507-nek körülbelül 83%-kal nagyobb folyáshatárt (550 MPa vs 300 MPa), kiváló kloridfeszültség-korróziós repedésállóságot és mágneses tulajdonságokat biztosít. 254 Az SMO nem mágneses, magasabb a molibdén- és réztartalma a jobb repedés- és redukáló savállóság érdekében, és általában könnyebben hegeszthető és alakítható.
254SMO vs. Super Duplex 2507: Kémiai összetétel
| Elem | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
| C | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 |
| Kr | 19.5 – 20.5 | 24.0 – 26.0 |
| Ni | 17.5 – 18.5 | 6.0 – 8.0 |
| Mo | 6.0 – 7.0 | 3.0 – 5.0 |
| N | 0.18 – 0.25 | 0.24 – 0.32 |
| Cu | 0.5 – 1.0 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,5 |
| Mn | 1,00 vagy kisebb | 1,20 vagy kisebb |
| Si | 0,70 vagy annál kisebb | 0,80 vagy annál kisebb |
| Fe | Bal. (~53%) | Bal. (~60%) |
| Ferrit | < 2% | 35 – 55% |
254SMO vs. Super Duplex 2507: Mechanikai tulajdonság (szobahőmérséklet, izzított állapot)
A 2507 körülbelül 1,8-szor nagyobb folyáshatárt biztosít, mint a 254SMO. A nagynyomású vékonyfalú csőrendszerekben vagy szerkezeti alkalmazásokban a 2507 ugyanazt a nyomásértéket tudja elérni csökkentett falvastagsággal, ami alacsonyabb anyagfelhasználást és súlymegtakarítást eredményez.
| Ingatlan | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Szakítószilárdság, Rm (MPa) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 655 (típus. 700) | 800-nál nagyobb vagy egyenlő (típus. 850) |
| Hozamerősség, Rp0,2 (MPa) | 310-nél nagyobb vagy egyenlő (típus. 340) | 550-nél nagyobb vagy egyenlő (típus. 600) |
| Megnyúlás, A (%) | 35-nél nagyobb vagy egyenlő (típus. 40) | 25-nél nagyobb vagy egyenlő (típus. 30) |
| Keménység, HBW (max.) | 223-nál kisebb vagy egyenlő | 310-nél kisebb vagy egyenlő |
| ASME B31.3 Megengedett feszültség (200 F) | 16,000 psi | 17,000 psi |
| ASME Maximális tervezési hőmérséklet | 700 fok F (371 fok) | 600 fok F (316 fok) |
254SMO kontra Super Duplex 2507: Fizikai tulajdonság
Magas hőmérsékletű ciklusos alkalmazásokhoz, mint például hőcserélők, gőzvezetékek és termikus folyamatberendezések, a 2507 hőtágulási együtthatója a 254SMO körülbelül 70%-a, ami alacsonyabb hőterhelést eredményez a fűtési és hűtési ciklusok során. Ez előnyöket biztosít a karimás csatlakozások, a hegesztett kötések és a méretstabilitás szempontjából.
| Ingatlan | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Sűrűség (g/cm³) | 8.0 | 7.8 |
| Olvadási tartomány ( fok ) | 1320 – 1390 | 1370 – 1410 |
| Rugalmassági modulus (GPa) | 195 | 200 |
| Hővezetőképesség 20 fokon (W/m·K) | 14 | 15 – 16 |
| Hőtágulás, 20-100 fok (×10⁻⁶/fok) | 16.5 | 11 – 13 |
| Elektromos ellenállás 20 fokon (μΩ·m) | 0.85 | 0.80 |
| Mágneses tulajdonságok | Nem mágneses | Enyhén mágneses (μ ~33) |
254SMO vs. Super Duplex 2507: Korrózióállóság
| Korrózió típusa / környezet | 254 SMO | Super Duplex 2507 | Megjegyzések |
|---|---|---|---|
| Pitting ellenállás (PRen) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 42,5 | > 40 | Mindkettő a PRRen 40 tengervíz-küszöb felett van |
| Kritikus pontozási hőmérséklet (ASTM G48 A, min.) | 50 foknál nagyobb vagy egyenlő | 50 foknál nagyobb vagy egyenlő | egyenértékű minimum; tipikus értékek 60-85 fok 254 SMO és 55-70 fok 2507 esetén |
| Kritikus réshőmérséklet (ASTM G48 D, min.) | 25 foknál nagyobb vagy egyenlő | 35 foknál nagyobb vagy egyenlő | A 2507 előnye a szűk rés |

254SMO vs. Super Duplex 2507: hőmérsékleti képesség
A hőmérséklet az egyik legkritikusabb tényező a 254SMO és a 2507 közötti választásnál:
Általában előnyös a 300 fok feletti üzemi hőmérséklet → 254SMO (a 2507 szigma-fázisú kicsapódáson eshet át, ami csökkenti a szívósságot és a korrózióállóságot).
-50 fok alatti üzemi hőmérséklet → 254SMO előnyös (a 2507 alacsony hőmérsékleten ferritfázisú ridegséget tapasztalhat).
Üzemi hőmérséklet -50 fok és 300 fok között → Mindkét anyag életképes opció; a konkrét választás a korrozív környezettől, a nyomáskövetelményektől, a gyártási folyamatoktól és a költségektől függ.
| Paraméter | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Maximális folyamatos üzemi hőmérséklet | 400 fok (752 fok F) | 300 fok (572 fok F) |
| Ajánlott maximális üzemi hőmérséklet | 300 fok (572 fok F) | 250 fok (482 fok F) |
| Minimális üzemi hőmérséklet | -196 fok (-320 fok F) | -50 fok (-58 fok F) |
| Magas hőmérsékletű lebontási mechanizmus | Oxidációs gyorsulás fázistranszformáció nélkül | σ fázis + χ fázis csapadék (300-800 fok) |
| 475 fokos ridegség | Nem alkalmazható | Alkalmazható (Cr kimerülés a ferrit fázisban) |
| 885 fokos ridegség | Nem alkalmazható | Alkalmazható (hosszú távú expozíció 600-1000 °F között) |
254SMO vs. Super Duplex 2507: Hegesztés és gyártás
A 254SMO és a 2507 egyaránt nagy teljesítményű korrózióálló ötvözetek, de különböző mérnöki prioritásokat szolgálnak ki. 254Az SMO a maximális korrózióállóságra, a kriogén teljesítményre és a gyártási rugalmasságra összpontosít, míg a 2507 a nagyobb mechanikai szilárdságra, nyomáshatékonyságra és a kloridfeszültség korróziós repedésekkel szembeni ellenállására összpontosít mérsékelt hőmérsékleti környezetben.
| Paraméter | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Ajánlott hegesztési töltőanyag | ERNiCrMo-3 / E31254 | ER2594 / E2594 (duplex illeszkedő töltőanyag) |
| Előmelegítés (<6 mm thickness) | Nem kötelező | Nem kötelező |
| Preheating (>25 mm vastagság) | 100-150 fok | 50-100 fok (alacsonyabb követelmény) |
| Interpass hőmérsékleti határ | 150 foknál kisebb vagy azzal egyenlő | 100 foknál kisebb vagy azzal egyenlő ⚠️ Szigorúbb |
| Hegesztés utáni kezelés | Pácolás és passziválás javasolt | Pácolás és passziválás szükséges |
| Megmunkálás | Munkakeményedési hajlam; éles szerszámokat és megfelelő paramétereket igényel | A nagyobb keménység megnehezíti a megmunkálást |
254SMO vs. Super Duplex 2507: Hogyan válasszunk?
• Válassza a Super Duplex 2507-et, ha:
• Tervezése nagynyomású (pl. nagynyomású szivattyúaknák, mélytengeri vagy tenger alatti befecskendezés, nagy igénybevételnek kitett hajók).
• Csökkenteni kívánja a falvastagságot és a súlyt, mert a megduplázott folyáshatár lehetővé teszi könnyebb szelvények használatát.
• Az Ön üzlete szigorú, minősített duplex hegesztési eljárásokkal és hőbeviteli szabályozással rendelkezik.
• Válassza a 254SMO-t, ha:
• Ön vékony falú hőcserélő csövet épít, amelyet erősen ki kell tágítani, hajlítani vagy összetetten kell kialakítani.
• Az alkalmazás alacsony hőmérsékletű szívósságot (–100 fokig) vagy erős ellenállást igényel savas, kloridos folyamatokban.
• A teljesen ausztenites szerkezetet részesíti előnyben, egyszerűbb a gyártás, és kisebb a hegesztés közbeni fázisridegedés kockázata.
Ha megoszthatod:
• Az adott alkalmazás (csövek, szivattyú, edény, csatorna stb.)
• Az üzemi hőmérséklet és nyomás
• Vannak-e speciális hegesztési eljárások a helyszínen
Segítek a pontos minőség meghatározásában és a tervezési igények kielégítésében.
254SMO vs. Super Duplex 2507: Költség
A 254SMO (UNS S31254) és a szuperduplex acél 2507 (UNS S32750) közötti árkülönbséget elsősorban az ötvözet összetétele, a nyersanyagköltségek és a gyártás összetettsége okozza.. 254Az SMO általában magasabb árat ír elő – jellemzően 15-30%-kal több, mint a 2507-5%-os nikkel (1.8-5%) magasabb nikkel (1.8-5%). (6–6,5%) tartalommal. Míg a 2507-es szuperduplex acél nikkeltartalma alacsonyabb (6–8%), kiváló szilárdságot (550 MPa vagy nagyobb folyáshatárt) kínál, ami lehetővé teszi a vékonyabb falak kialakítását, amelyek csökkentik az anyagfelhasználást és a teljes projektköltséget.
254SMO / Super Duplex 2507 Gyártó
A GNEE Steel a 254 SMO-t (UNS S31254) és a Super Duplex 2507-et (UNS S32750) is szállítja a termékformák teljes skálájában, anyagvizsgálati jelentésekkel, harmadik fél által végzett ellenőrzéssel és műszaki kiválasztási segítséggel. Sótalanító, tengeri olaj- és gázipari, vegyi feldolgozási, energiatermelési, cellulóz- és papíripari, valamint tengeri ügyfeleinket szolgáljuk ki világszerte.
| Kategória | 254SMO (S31254) | 2507 (S32750) |
|---|---|---|
| Termék űrlapok | Varrat nélküli csövek, hegesztett csövek, hőcserélő csövek, lemezek, rudak, karimák, csőszerelvények | Varrat nélküli csövek, hegesztett csövek, lemezek, rudak, karimák, csőszerelvények, kovácsolt anyagok |
| Alkalmazandó szabványok | ASTM A312/A213/A240/A269; EN 10216-5 | ASTM A790 / A791 / A928; EN 10216-5; ASME SA790 |
| Anyagtanúsítás | HU 10204 3.1 / 3.2 + PMI (pozitív anyagazonosító) | HU 10204 3.1 / 3.2 + PMI (pozitív anyagazonosító) + ferrittartalom tesztelése |
| Raktárkészlet | Normál készlet: varrat nélküli csövek 1/2" – 8", lemezek 3-20 mm vastagságban | Normál készlet: varrat nélküli csövek 1/2" – 12", lemezek 3-30 mm vastagságban |
| Szállítási idő | Raktárkészlet: 7-15 nap; Egyedi gyártás: 30-45 nap | Raktárkészlet: 7-15 nap; Egyedi gyártás: 20-40 nap |
| Testreszabott feldolgozás | Vágás, ferde vágás, csőhajlítás, pácolás és passziválás, belső polírozás | Vágás, ferde vágás, csőhajlítás, pácolás és passziválás |






Hogyan kérjünk árajánlatot?
Kérjük, adja meg az alábbi információkat, ésA GNEE 24 órán belül válaszolműszaki és kereskedelmi árajánlattal:
| Szükséges információ | Példa |
|---|---|
| Anyagminőség | 254SMO / 2507 / |
| Termék űrlap | Varrat nélküli cső / hegesztett cső / lemez / csőszerelvények |
| Méretek | Φ114,3 × 6,02 mm / lemez 12 × 1500 × 6000 mm |
| Alkalmazandó szabvány | ASTM A312 TP31254 / ASTM A790 S32750 |
| Mennyiség | 50 Tons |
| Tervezési hőmérséklet | 80 fok / 250 fok / 350 fok |
| Szolgáltatási feltételek | Tengervíz + 0.5% Cl⁻ + Áramlási sebesség 2 m/s |
| Célkikötő | Jebel Ali, Egyesült Arab Emírségek |
A pontos anyagajánláshoz és árajánlathoz kérjük, adja meg az üzemi hőmérsékletet, a kloridkoncentrációt, a nyomáskövetelményeket és a szolgáltatási környezetet. A GNEE segíthet a legmegfelelőbb minőség kiválasztásában a 254SMO és a Super Duplex 2507 között a korrózióállóság, a mechanikai teljesítmény és a projekt követelményei alapján.







